Ankieta dotycząca objawów COVID-19

Będziemy wdzięczni za podzielenie się Państwa doświadczeniami odnośnie COVID-19 z naukowcami, w celu pomocy innym pacjentom!

Jak wynika z doświadczenia lekarzy choroba COVID-19 manifestuje się w bardzo różnorodny sposób. U jednych to tylko katar i ból głowy, u innych brak węchu i smaku, u jeszcze innych męczący kaszel i duszność. Obecnie zidentyfikowano ponad 50 objawów, które prezentują pacjenci zakażeni koronawirusem, nie do końca jednak wiadomo, które z nich występują najczęściej, a także co wpływa na wystąpienie duszności i osłabienia u jednych, a braku tych objawów u innych.

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi postanowili znaleźć odpowiedź na te pytania. Stworzyli projekt unikalnego na skalę światową badania, który pozwoli zebrać informacje i ustalić prawdziwe objawy COVID-19, dzięki czemu lekarzom będzie łatwiej wcześnie rozpoznawać tę chorobę i skuteczniej ją leczyć. Dlatego prosimy wszystkie osoby, które przechorowały COVID-19 o wzięcie udziału w krótkiej 3-minutowej ankiecie. Badanie to jest w pełni anonimowe i dobrowolne, a na jego przeprowadzenie wyraziła zgodę Komisja Etyczna Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Powodzenie niniejszego badania zależy od udziału w nim możliwie dużej liczby osób, które przebyły COVID-19. Tylko to pozwoli bowiem na poprawę celności rozpoznania tej nowej jednostki chorobowej już na etapie jej pierwszych objawów. Państwa doświadczenia są zatem dla nas wyjątkowo ważne, dzięki nim stanie się możliwe lepsze zrozumienie tej nowej i często śmiertelnej choroby. Prosimy zatem państwa o wzięcie udziału w badaniu i wypełnienie ankiety na stronie objawycovid.pl.

Gorąco zachęcamy do wypełnienia ankiety

Informacje praktyczne o poradni

Jak do nas trafić?

Poradnia mieści się w Łodzi przy ulicy Bratysławskiej 8a. Najlepiej dojechać do nas samochodem bądź komunikacją miejską. Poradnia znajduje się zaledwie 500 metrów od przystanków Bandurskiego - Wróblewskiego oraz Maratońska - Wróblewskiego. Więcej informacji na temat dojazdu oraz kontaktu do poradni znajduje się w zakładce kontakt.

Godziny pracy i rejestracja

Poradnia czynna jest w dni powszednie w godzinach 8.00-18.00. Poza godzinami pracy opiekę nad pacjentami poradni Le-Med sprawuje punkt nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

Wybór lekarza i pielęgniarki POZ

Pacjent ma prawo bezpłatnego wyboru świadczeniodawcy, lekarza, pielęgniarki i położnej podstawowej opieki zdrowotnej nie częściej niż trzy razy w roku kalendarzowym, a w przypadku każdej kolejnej zmiany wnosi opłatę w wysokości 80 zł. Tej opłaty nie ponosi się w przypadku zmiany swojego miejsca zamieszkania lub w przypadku zaprzestania udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez wybranego świadczeniodawcę, lekarza, pielęgniarkę lub położną podstawowej opieki zdrowotnej w wybranej poradni lub z innych przyczyn powstałych z winy podmiotu leczniczego.